e-Learning [ Sign-Up Now ]  |  Already Registered? [ Login ]  



Pricing


Some students need a refresher on all three subjects: readingwriting, and mathematics.  Others need help on just one section.  Maybe your weakness is in math or you absolutely despise grammar.  Either way, TeachRite gives you a choice: You can take one section at our affordable pricing with our "Uni-Plan" or you can take all three sections at even bigger savings under our "Tri-Plan".  The choice is yours! 

(By the way, TeachRite packages do not auto-renew.  In fact, we don't even keep customer payment information on file, so there's no fear of unwanted charges down the road.  With TeachRite you'll get proven results with no strings attached.)   

uni-plan
"The Uni-Plan" - Any One Subject (Mathematics, Reading, or Writing)
Package Price Duration Promotional Savings
Crammer's Delight
$34 $29 1-month Unlimited Usage per Student
Save $5!
Procrastinator's Special
$49 $39 2-months Unlimited Usage per Student
Save $10!
Jump Start
$59 $49 3-months Unlimited Usage per Student
Save $10!
Head-of-the-Class
$89 $69 6-months Unlimited Usage per Student
Save $20!

tri-plan
"The Tri-Plan" - Get All 3 Subjects and Save Even More!
Package Price Duration Promotional Savings
Crammer's Delight
$59 $49 1-month Unlimited Usage per Student
Save $10!
Procrastinator's Special
$79 $59 2-months Unlimited Usage per Student
Save $20!
Jump Start
$89 $69 3-months Unlimited Usage per Student
Save $20!
Head-of-the-Class
$129 $99 6-months Unlimited Usage per Student
Save $30!
Start Preparing Today